Doğru Kolye Boyu Nasıl Seçilir

Doğru Kolye Boyu Nasıl Seçilir

Kolyeler hem kadınların hem de erkeklerin en fazla kullandığı aksesuardır. Doğal taş, kehribar, altın gibi çok farklı malzemelerden üretilebilen kolyeler olsa da özellikle en fazla gümüş kolyeler yüzyıllardır en çok tercih edilen aksesuar olmaya devam ediyor. Yine kolyenin uzunluğu giydiğiniz kıyafetin görünümünü büyük ölçüde etkileyebilir. Kolyeler, vücutta düştükleri bölgeyi vurgulama özelliklerine sahiptir. Kolye seçimlerinde önemli detaylardan birisi de kolye boyu veya ölçüsü olmaktadır.

Boynunuzun Ölçüsü

Bir choker yada gerdanlık tarzında kısa bir zincir almayı düşünüyorsanız, boyun ölçüsü önemli olacaktır. Gerdanlık için ölçü alacaksanız rahat bir görünümü olması için boyun ölçünüze beş santim fazladan ölçü eklemelisiniz. 

 

Boynunuzun Yapısı

Boyun yapısı her insanda eşit değildir. Bu durumda kolyenin duruşunu etkiler. Kısa veya geniş boyun yapılarında, boynun ölçüsünün 50 ile 60 cm daha uzun bir zincir ile boynunuzun daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer ortalama bir boyun ölçüsüne sahipseniz normal veya standart uzunluktaki bir kolyeyi her zaman kullanabilirsiniz.

 

Tüm kolye çeşitlerimize aşağıdaki bağlantı veya ana menümüzden ulaşabilirsiniz.

https://camaleon.com.tr/collections/kolye

Yorum yaz