Yaz Aylarında Saçlarımızı Nasıl Koruruz?

Yaz Aylarında Saçlarımızı Nasıl Koruruz?

Yaz aylarını çok sevsek bile deniz suyu, güneş ışınları derken saçlarımızın çok fazla zarar görmesi yaz mevsiminden soğumamıza sebep olabiliyor. Bu yazımızda da yaz aylarında saçlarınızı nasıl korumanız gerektiğini sizler için yazdık.

Güneşe çıkmadan saçlarınızı nemlendirinGüneşe çıkmadan önce mutlaka saçlarınızı nemlendirmelisiniz, bu sayede saçlarınız çok daha az kuruyacak ve yıpranacaktır. Ayrıca kullandığınız saç bakım ürünlerinin de nemlendirici özelliği olmasına önem vermelisiniz, bu saçlarınızın iki kat korunmasını sağlayacaktır.

Aksesuar kullanınÖzellikle plaja giderken bandana, şapka gibi aksesuarlar kullanmak saçlarınızı güneş ışınlarından koruyacaktır. Uzun yıllardır modası geçmeyen ve asla da geçeceğini düşünmediğimiz hasır şapkalar, hem saçlarınızı koruyacak hem de moda ikonu olmanızı kolaylaştıracaktır.

Saçlarınızı tuzlu bırakmayınDenizden çıktıktan sonra saçlarımız kıvır kıvır oluyor, gözümüze çok daha güzel görünüyor olabilir ama uzun vadede bu güzellik eziyete dönüşebilir ve denizin tuzu saçlarınızın yıpranmasına sebep olabilir. Denizden çıktıktan sonra mutlaka duş almalı ve saçlarınızı kremleyip deniz tuzundan arındırmalısınız.

Havuza değil denize girinTuzlu su saçlarımıza zarar verse de bir klor değil! Eğer bir seçeneğiniz varsa bunu denizden yana kullanmaya çalışın. Çünkğ saçlarınızın en büyük düşmanlarından biri havuz suyudur. İlla girmeniz gerekiyorsa da bone kullanmaya özen gösterin.

Yorum yaz