İnci Aksesuarlar Nasıl Temizlenir Ve Nasıl Muhafaza Edilir?

İnci Aksesuarlar Nasıl Temizlenir Ve Nasıl Muhafaza Edilir?

Çok severek kullandığımız, yıllar geçse bile kıyafetlerimizin tamamlayıcısı olsun istediğimiz inciler, oldukça narin ve eskimeye müsait taşlardır. Bu yazımızda, incili aksesuarlarınızı nasıl muhafaza etmeniz ve nasıl temizlemeniz gerektiğiyle ilgili ipuçları verdik.

- İnci aksesuarlarınızı mutlaka makyajınızı ve parfümünüzü uyguladıktan sonra takın.

- El ve vücut kremlerini uygulamadan önce inci aksesuarlarınızı çıkardığınızdan emin olun.

- Fazla vücut yağı veya kalıntılarından kurtulmak için, çıkardığınız anda incileri yumuşak, tüy bırakmayan bir bezle silin. Bez suyla nemlendirilebilir veya kuru olabilir. Nemliyse, incileri kurmadan önce kurumaya bırakın.

- Kirli inciler az miktarda yumuşak sabun ve su solüsyonuyla temizlenebilir. Fakat asla incilerinizi sıvıya daldırmayın. Böyle durumlar için sadece nemli bir bez kullanmaya özen gösterin.

- İncirlerinizi asla amonyak veya sert deterjan içeren solüsyonlarla temizlemeyin.

- Hiçbir şekilde inci takıları ultrasonik bir temizleyiciye koymayın. Titreşimler, sedef kaplamasına ciddi şekilde zarar verebilir ve aksesuarlarınız kullanılamaz hale gelebilir.

- İncilerinizi çok sık temizlememeye özen gösterin. Bunu yapmak, incinin sonunu getirebilir. Biraz vücut yağı, incilerinizin parlaklığını artırmak için harika bir yoldur.


İnci Aksesuarları Doğru Şekilde Saklamak

İncilerinizi nasıl sakladığınız, incilerinizi nasıl temizlediğiniz kadar önemlidir.

İncili aksesuarlarınızı diğer mücevherlerle saklamayın çünkü inciler metal veya değerli taşlara sürtüğünde kolayca çizilebilir. Mücevher kutunuzdaki inciler için özel bir alan yaratın ya da yumuşak bir torbada saklayın.

Eğer incili aksesuarlardan vazgeçemiyorsanız, buraya tıklayarak Camaleon'un incili modellerine mutlaka göz atmalısınız!

Yorum yaz