TAKILARIMIZI NASIL SAKLAMALIYIZ?

TAKILARIMIZI NASIL SAKLAMALIYIZ?

Takılar neredeyse tüm kadınların kullandığı ve vazgeçemediği eşyalar arasında yer almaktadır. Her kadın farklı tür takı kullanmaktan hoşlansa da genel olarak takı kullanmayan kadın yok denebilecek kadar azdır. Takılar kadınlar için bu kadar önemli olduğu için her türdeki takının imitasyonu üretilmektedir. Farklı ekonomik düzeylerin bulunmasından kaynaklı olarak ve de çok sayı da takı alımının gerçekleştirilmesinden dolayı imitasyon takı kullanımı oldukça yaygın ve cazip bir durumdur.

İmitasyon takılar oldukça gerçekçi gözükseler de zamana ve kullanım şekline bağlı olarak belli bir süre sonra parlaklıklarını yitirerek kararırlar ya da renk değiştirirler. Tüm bunları önlemek adına dikkat edilmesi gereken ufak ipuçları vardır.

Peki bunlar neler?

  • Aldığınız takıları mutlaka kimyasallardan uzak tutmalısınız. Parfüm, krem, deterjan gibi kimyasallar temas ettiği yüzeylerde zamanla aşınma yaratabileceğinden uzun vadede takılarınızda kararma veya renginde solma yapabilir
  • Aldığınız takıları kullanmadığınız durumlarda mutlaka kese veya kutusunda muhafaza ederek oksijen ile temasını azaltabilir ve uzun yıllar ilk günkü parlaklığıyla kullanabilirsiniz.
  • Nemli ve ıslak yerlerden uzak tutun. Nem oranı yüksek olan yerlerde bulunan takılarınız kutusunda saklansa bile kararmasını engelleyemezsiniz. Temiz ve kuru alanlarda kutusunda saklanan ürünlerle her zaman şık olabilirsiniz

Yorum yaz