BURÇLARA GÖRE TAKI SEÇİMİ

BURÇLARA GÖRE TAKI SEÇİMİ

Takılar insanların kendilerini ve diğer insanları ödüllendirmek için de tercih ettiği parçalardır. Ancak çoğu zaman ne tür bir takı seçilmesi gerektiği konusunda büyük sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu tür durumlarda burçlara göre takı seçimi yapmanız işinizi biraz daha kolaylaştırabilir. Hangi burcun hangi takıya ilgili olduğunu öğrenerek daha doğru tercihler yapabilirsiniz.

Koç

Koç burçları lüks düşkünü yapıları ile tanınırlar. Koç burçları için uygun bir takı arıyorsanız zarif, ince görünümlü ve aynı zamanda gösterişli duran bir takı seçmeniz gerekebilir. Koç burçları aynı zamanda şahmeranların burç taşı olan hematit, akik ve ametist taşlarıyla tasarlanan takıları da severler.

Boğa

Kararlı, dürüst ve sadık olan boğalar kolye takmayı çok severler. Boğalar için kolye seçeceğiniz zaman kıymetli bir model seçtiğinizden emin olmalısınız. Boğa burçları aynı zamanda zümrüt, akik ve turkuaz taşlarına sahip olan tasarımlardan da hoşlanırlar.

İkizler

İkizler burcu hareketli bir kişiliğe sahiptir. Sade tasarımlı takılardan hoşlanan ikizler burcu için Y formlu tasarımlara yönelebilirsiniz. Bu burca sahip kişiler aynı zamanda safir ve inci içeren takı tasarımlarından da son derece hoşlanırlar.

Yengeç

Duygusal, naif ve sade olan yengeç burçları daha düz tasarımlı takılardan hoşlanırlar. Her kıyafet ile uyumlu olabilecek sade tasarımlara ilgi gösteren yengeç burçları aynı zamanda pembe gül kuvars veya sade tek incili altın bir halka küpeyi beğenebilirler.

Aslan

Aslan burçları genellikle gösterişli ürünleri severler. Büyük ve avize olarak adlandırılan sallantılı küpeleri seven aslan burçları elmas ve yakut ile süslenen takılara da büyük ilgi gösterirler.

Başak

Sallantılı, dağınık ve karmaşık yapıya sahip olan takılar başak burçları için uygun değildir. Başak burçları için takı seçeceğiniz zaman daha sade tasarımlara yönelmeniz gerekebilir. Yeşim ve kalsedon ile süslenen takılar da başak burçları için uygundur.

Terazi

Eğlenceli bir karaktere sahip olan terazi burçları için takı seçeceğiniz zaman topaz ve akuamarin içeren takılara yönelebilirsiniz.

Akrep

Duygularını gizleyen akrepler takılarında hislerinin anlaşılmasını istemezler. Bu sebeple, düz hatlara sahip olan takılara daha fazla ilgi gösterirler. Siyah obsidyen veya mercan taşlı küpeler akrep burçları için uygun olan takılar arasındadır.

Yay

Pozitif yapıları ile ön plana çıkan yay burçları hava burcu olduklarından dolayı mavi tonlarını barındıran takılardan hoşlanırlar. Lapis lazuli ve turkuaz gibi taşları barındıran takılar yaylar için uygundur.

Oğlak

Oğlak burçları uzun süre boyunca kullanabilecekleri takılara ilgi gösterirler. Ayrıca lal ve safir ile süslenmiş olan takılar da oğlak burçlarının sevdiği takılar arasındadır.

Kova

Safir ve ay taşı kova burcunun taşları arasınadır. Açık fikirli olan kovalar için zekice tasarlanmış olan takıları seçebilirsiniz.

Balık

Zarif ve duygusal olan balıklar halhallar ve bilezik modellerine büyük ilgi gösterirler. Ametist ve inci ile süslenmiş olan takılar da balıklar için uygundur.

 

Yorum yaz